Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.Zamknij

home  |   |  Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Historia Działalność Cennik Punkty sprzedaży biletów Kary Tabor Wykaz linii autobusowych Wykaz automatów Regulamin przewozów
Auto-Serwis Reklama
Pliki do ściągnięcia Polecamy Wyróżnienia i nagrody Galeria
Nowy rozkład jazdy 2009
Osoby niepełnosprawne Dziecko w wózku Pamiętaj, że...
Niedziela, 5 kwietnia 2020 r.
Rozmiar czcionki: A A A

Jesteś w: strona główna / aktualności

Rozkład jazdy MZK
Aplikacje mobilne
Interaktywna mapa
Plan Komunikacji Miejskiej


Nawigacja w komunikacji miejskiej
Bilety miejskie w aplikacji
zbiletem.pl - Bilety okresowe wygodniej
E-bilet
Projekty
Zgłoszenie
#mobilityweek
POLICJA INFORMUJE! OSTRZEGA! RADZI!
Bezpieczny przystanek

Newsletter

aktualności   przetargi

Aktualności

2020-03-25
KOMUNIKAT

powiększ

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że Władze Państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.


 

Od dziś, tj. od 25 marca do 11 kwietnia liczba pasażerów w autobusie nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących co oznacza, że tylko połowa miejsc siedzących będzie mogła być zajęta.

 

Apelujemy do Pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu lub nie korzystał z komunikacji. Umożliwi to tym, którzy muszą pracować odbyć bezpieczną podróż autobusem zgodnie z wytycznymi.

 

Od dnia dzisiejszego linie najbardziej obciążone obsługiwać będą  autobusy o największej ilości dostępnych miejsc siedzących, w szczególności autobusy przegubowe.

 

Na bieżąco monitorujemy sytuację w autobusach i podejmujemy adekwatne działania. Tak jak do tej pory prosimy Państwa o uwagi i spostrzeżenia. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, dlatego prosimy o wyrozumiałość dla wprowadzanych zmian. Pracujemy codziennie, aby każdy z Państwa czuł się w naszych autobusach bezpiecznie. Dołożymy wszelkich starań, aby w ciągu najbliższych dni możliwie najlepiej dopasować komunikację miejską do zmienionych zasad jej funkcjonowania i sprostać Państwa oczekiwaniom.

 

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny autobus.

 

Dziękujemy
powrót»

© 2020. All rights reserved.   |   Mapa serwisu  |  Stronę odwiedzono 838 razy