Pamiętaj, że... - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Pamiętaj, że...

 1. Wejście przednim pomostem przeznaczone jest przede wszystkim dla osób z widoczną dysfunkcją narządu ruchu i/lub wzroku oraz osób starszych.
 2. W czasie wsiadania /wysiadania z małym dzieckiem należy zawsze trzymać je za rękę. W przeciwnym wypadku dziecko może zostać niezauważone przez kierowcę w lusterku.
 3. Po usłyszeniu sygnału nie należy wsiadać/wysiadać do/z autobusu.
 4. W czasie kupowania biletu z automatu, a następnie kasowania go należy zawsze drugą ręką przytrzymać się za poręcz lub poprosić o asekurację współpasażera.
 5. Nie wolno stać na przednim pomoście, gdyż ogranicza to widoczność kierowcy i stwarza zagrożenie zdrowia/życia w chwili konieczności nagłego hamowania pojazdu.
 6. W czasie jazdy autobusem nie wolno opierać się o drzwi.
 7. Nie należy pozwalać małemu dziecku na stanie przy siedzeniach znajdujących się koło drzwi. Niezauważone, może zostać uderzone drzwiami podczas ich otwierania lub "przyciśnięte" przez wysiadających pasażerów.
 8. W czasie jazdy autobusu należy zadbać o bezpieczeństwo własne, a nie o zakupy trzymane w obu rękach.
 9. Przygotowując się do wyjścia z autobusu należy zawsze trzymać się poręczy, zwłaszcza gdy kierowca podjeżdża na przystanek.

...oraz pamiętaj, że:

 1. Kierowca ruszając z przystanku, po zamknięciu drzwi, MUSI skupić się na bezpiecznym włączeniu pojazdu do ponownego ruchu, czyli obserwacji jezdni od lewej strony (lewe lusterko) - może więc nie zauważyć osób dobiegających do pojazdu!!!
 2. W prawym lusterku kierowca ma ograniczoną widoczność maksymalnie do 1m od bocznej ściany pojazdu, dlatego pasażer znajdujący się poza tym polem widzenia może zostać niezauważony!!!
wiata przystankowa ze zbitą szybą
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu