Zmiany w taryfie opłat i uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów - od 5 marca 2024 r. - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Zmiany w taryfie opłat i uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów - od 5 marca 2024 r.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. informuje, że od 5 marca 2024 r. na podstawie Uchwały Rady Miasta Zielona Góra nr LXXXIII.1214.2024 wprowadzone zostały zmiany w uchwale w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej świadczone przez Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze.

1. Bilet czasowy

Wprowadzony został bilet godzinny (60 minutowy) - ważny przez 60 minut od czasu skasowania (3,00 zł - normalny, 1,50 zł - ulgowy).

2. Bezpłatne przejazdy dla studentów

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów przysługuje studentom uczelni i instytucji określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm. 4) do ukończenia 26 roku życia – na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

3. Bezpłatne przejazdy dla opiekunów dzieci

Uprawnienie przysługuje opiekunom dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych publicznych i niepublicznych oraz placówek przedszkolnych i żłobkowych mających siedzibę na terenie Miasta, podróżujących w celu udziału w uroczystościach organizowanych na terenie Miasta na podstawie zaświadczenia dyrektora placówki określającego datę i cel podróży oraz imię i nazwisko opiekuna.

4. Bezpłatne przejazdy dla posiadaczy Zielonogórskiej Karty Turysty

Uprawnienie przysługuje posiadaczom aktywnej karty turysty (Zielonogórska Karta Turysty) - na podstawie Karty oraz dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

wiata przystankowa ze zbitą szybą
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu