Zmiany od 1 września 2022 r. - przywrócenie szkolnych rozkładów jazdy - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Zmiany od 1 września 2022 r. - przywrócenie szkolnych rozkładów jazdy

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. informuje, że od 1 września 2022 r. w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i powrotem uczniów do szkół wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu autobusów publicznego transportu zbiorowego.

         Dla wszystkich linii przywrócone zostają rozkłady jazdy obowiązujące w dni nauki szkolnej co oznacza zwiększenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytu na liniach priorytetowych  z co 20 na co 15 minut oraz na liniach podstawowych z co 40 na co 30 minut. Na trasy ponownie wyjadą  autobusy linii szkolnych nr 38 i 39.

         Ponadto wprowadzone zostają następujące zmiany:

         Autobusy linii nr 12 będą kursowały na nowej trasie:

LECHITÓW – Strzelecka – Sienkiewicza – Wrocławska – pl. Piłsudskiego – Chrobrego – Dworzec Główny – Bohaterów Westerplatte – Kupiecka – Batorego – Jana z Kolna – Objazdowa – Zjednoczenia – Działkowa – Prosta – WYCZÓŁKOWSKIEGO

         Zmiana trasy linii nr 12 poprawi dostępność komunikacyjną pasażerom korzystającym z przystanków przy ulicy Zjednoczenia i Objazdowej  (zwiększy się liczba kursów z tych przystanków rekompensując utrudnienia związane z remontem wiaduktu), ponieważ częstotliwość kursowania linii nr 12 będzie większa niż obecnie autobusów linii nr 6. Wycofanie linii nr 12 z ulicy Batorego i Elektronowej spowoduje zmianę trasy linii nr 6. Nowa trasa linii nr 6:

ZAJEZDNIA CHEMICZNA – Chemiczna – Zjednoczenia – Elektronowa – Energetyków – Batorego – Jana z Kolna – Objazdowa – Zjednoczenia – Herberta – Batorego – Kupiecka – Bohaterów Westerplatte –  Dworzec Główny – Chrobrego – BRANIBORSKA

         Z powodu braku możliwości przejazdu autobusów przez remontowany wiadukt przy ulicy Zjednoczenia autobusy linii nr 9 kursują obecnie objazdem przez ulicę Batorego i Herberta. Z uwagi na konieczność zapewnienia połączenia w relacji Zjednoczenia – Wyszyńskiego zmieni się (do czasu wznowienia ruchu autobusów przez wiadukt) trasa linii nr 10. Autobus z ulicy Zacisze zamiast do pętli przy ulicy Wyczółkowskiego pojedzie ulicą Działkową i Zjednoczenia do pętli przy Objazdowej.

Nowa trasa linii nr 10:

WROCŁAWSKA – al. Konstytucji 3-go Maja – Długa – Jaskółcza – Ptasia  –  Wyszyńskiego – Zacisze – Działkowa – Zjednoczenia – OBJAZDOWA

Ze względu na wprowadzone powyżej zmiany likwidacji ulega zastępcza linia Z20.

Jednocześnie przypominamy, że rozkłady jazdy obowiązujące od 1 września oznaczone są jako „Poniedziałek – piątek W DNI NAUKI SZKOLNEJ” – pierwsza kolumna na tabliczkach przystankowych oznaczona szarym tłem.

wiata przystankowa ze zbitą szybą
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Znajdź nas

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8
65-713 Zielona Góra

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu