Zakup biletów poprzez aplikacje mobilne - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Zakup biletów poprzez aplikacje mobilne

zbiletem.pl

zbiletem.pl to aplikacja w której wygodnie kupisz bilet na komunikację miejską. Można w niej płacić Google Pay, Apple Pay, Blikiem, kartą płatniczą lub szybkim przelewem. Aplikacja działa na smartfonach z Androidem oraz iPhone. Wystarczy pobrać ją na smartfon i zarejestrować swoim numerem telefonu. Żadne inne dane nie są wymagane. W aplikacji dostępne są bilety jednorazowe i dobowe z oferty MZK w Zielonej Górze. 

Podczas kontroli biletowej należy pokazać bilet na ekranie smartfonu. Jeśli korzystasz z biletu ulgowego, musisz okazać również dokument potwierdzający uprawnienia do ulgi.

Pobierz aplikację i sprawdź:

Google:  https://play.google.com/store/apps/details?id=zbiletem.zbiletem&hl=pl
Apple: https://apps.apple.com/pl/app/zbiletem/id1028407437?l=pl

Zobacz jak wygodnie możesz kupować bilety w aplikacji: 

Jeżeli masz pytania dotyczące usługi napisz na kontakt@zbiletem.pl lub zajrzyj na https://www.facebook.com/zbiletem

MoBILET 

Aby korzystać z moBilet należy na telefon komórkowy pobrać aplikację ze strony m.mobilet.pl lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem jak i na kartę pod warunkiem  dostępu do Internetu.

Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji i doładowanie konta dowolną kwotą. Aplikacja moBilet działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata na indywidualny rachunek moBilet, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, lub ekspresowego zasilenia poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

Dzięki intuicyjnej obsłudze, zakup jest bardzo prosty. W celu skasowania biletu komunikacji miejskiej, przed wejściem do pojazdu uruchamiamy w telefonie aplikację, wybieramy miasto, rodzaj biletu, wpisujemy nr linii, nr boczny autobusu i potwierdzamy zakup. Po zatwierdzeniu wybranego biletu system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, pasażer otrzymuje bilet, który w razie potrzeby należy pokazać kontrolerowi.

Za bilety MZK w systemie moBilet nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin korzystania z usługi, dostępne są na stronie www.mobilet.pl 

mPay 

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Zieloną Górę. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin korzystania z usługi, dostępne są na stronie www.mpay.pl 

SkyCash

Wszystkie bilety MZK Zielona Góra dostępne są w aplikacji SkyCash. Wystarczy pobrać ją z Google Play lub App Store.

Zakup biletu trwa kilka sekund. Wystarczy wybrać z listy miast Zieloną Górę, wskazać właściwy bilet i zniżkę, a następnie użyć ulubionej metody płatności. W SkyCash dostępne są normalne i ulgowe bilety MZK Zielona Góra:

  • Jednorazowy miejski
  • Jednorazowy podmiejski
  • Jednorazowy pozamieski
  • Dobowy miejski
  • Dobowy

Za bilet MZK w Zielonej Górze w SkyCash można zapłacić za pomocą karty lub Konta SkyCash. Konto jest indywidualną portmonetką, którą można doładować za pomocą zwykłego przelewu, przelewu błyskawicznego lub karty płatniczej.

SkyCash nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za bilet – kosztuje on dokładnie tyle samo, co w kiosku czy biletomacie.

O aplikacji SkyCash

Z aplikacji SkyCash korzysta już ponad 2 000 000 użytkowników, którzy mają dostęp do biletów kolejowych i komunikacji miejskiej, a także mogą płacić za parkowanie w ponad 60 miastach.

Aplikację SkyCash można pobrać za darmo w Google Play i App Store, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu skycash.com

Szczegółowe informacje, w tym regulamin korzystania z usługi, dostępne są na stronie https://skycash.com

Jakdojade

 

Jakdojade to pierwszy w Polsce serwis internetowy i aplikacja mobilna służąca do kompleksowego planowania podróży komunikacją miejską. Aplikacja dostępna jest w ponad 40 polskich miastach, oferując rozbudowaną wyszukiwarkę połączeń, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej oraz możliwość bezkontaktowego zakupu biletu na przejazd.

Zakup biletu w Jakdojade odbywa się w kilku prostych krokach. Po wyszukaniu połączenia, aplikacja podpowiada użytkownikowi jaki rodzaj biletu powinien zakupić- jest to ułatwienie szczególnie dla osób, które na codzień nie przemieszczają się komunikacją miejską. Zakupu można dokonać także bezpośrednio po wejściu w aplikację, w zakładce "Bilety". Aby rozpocząć kupowanie wystarczy się zalogować i wybrać metodę płatności.

Szczegóły dotyczące zakupu biletów oraz najczęściej zadawane pytania dostępne na stronie: https://company.jakdojade.pl/jak-kupowac-bilety/

Aplikacja Jakdojade jest w pełni darmowa. Można ją pobrać na systemy operacyjne Android i iOS.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.citynav.jakdojade.pl.android&hl=pl&gl=US

AppStore: https://apps.apple.com/pl/app/jakdojade/id506795511?l=pl

 

 

Jakdojade Zielona Góra
EUROPEAN MOBILITY WEEK
Jesteś świadkiem wandalizmu?
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Znajdź nas

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8
65-713 Zielona Góra

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu