Zmiany w rozkładach jazdy od 1 kwietnia 2022 r. - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Zmiany w rozkładach jazdy od 1 kwietnia 2022 r.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. informuje, że od 1 kwietnia 2022 r. w uzgodnieniu z Departamentem Dzielnicy Nowe Miasto na wnioski mieszkańców zostają wprowadzone zmiany w układzie linii autobusowych na obszarze Chynowa, Zawady, Krępy i Jan.

 Autobusy linii nr 22 będą kursowały na nowej trasie:

DWORZEC GŁÓWNY – Staszica – Sulechowska – Poznańska – Zawada – Krępa – Os. Kolorowe – CHYNÓW

Zmiana trasy linii nr 22 podyktowana jest powtarzającymi się wnioskami o przywrócenie jej przebiegu przez ulicę Poznańską i obsługę przystanków „Zawada Chmielna”. Rozkład jazdy linii nr 22 został skoordynowany na pętli w Chynowie w taki sposób, aby po przyjeździe autobusu z Zawady przez Krępę do Chynowa w ciągu kilku minut możliwa była przesiadka na autobus linii nr 1 i 17. Podobna zasada obowiązuje w przypadku przesiadek z autobusu linii nr 1 lub 17 kończącego trasę na pętli w Chynowie do autobusu linii nr 22 rozpoczynającego kurs z Chynowa przez Krępę i Zawadę. Zachęcamy do korzystania z takich połączeń.

Informujemy także, że pierwszy kurs z Jan o godz. 4:52 oraz ostatni do Jan o godz. 22:36 będzie realizowany w ramach linii nr 1 w relacji Jany – Jędrzychów. Rozkład jazdy linii nr 21 ulegnie korekcie, a trasa pozostanie bez zmian.

Ponadto:

  • od 1 kwietnia wybrane kursy na liniach 1 i 9 będą realizowane przez pętlę Jędrzychów działki;
  • wprowadzona zostaje korekta rozkładów jazdy linii nr: 0, 10, 17, 29 i 44;
  • kurs linii nr 8 z pętli przy ulicy Zawadzkiego o godz. 4:17 w dni robocze i soboty zostaje zamieniony na kurs linii N1 w relacji Zawadzkiego „Zośki” – Dworzec Gł.
wiata przystankowa ze zbitą szybą
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Znajdź nas

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8
65-713 Zielona Góra

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu