Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.Zamknij

home  |   |  Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Historia Działalność Cennik Punkty sprzedaży biletów Kary Tabor Wykaz linii autobusowych Wykaz automatów Regulamin przewozów
Auto-Serwis Reklama
Pliki do ściągnięcia Polecamy Wyróżnienia i nagrody Galeria
Nowy rozkład jazdy 2009
Osoby niepełnosprawne Dziecko w wózku Pamiętaj, że...
Niedziela, 29 marca 2020 r.
Rozmiar czcionki: A A A

Jesteś w: strona główna / poradnik

Rozkład jazdy MZK
Aplikacje mobilne
Interaktywna mapa
Plan Komunikacji Miejskiej


Nawigacja w komunikacji miejskiej
Bilety miejskie w aplikacji
zbiletem.pl - Bilety okresowe wygodniej
E-bilet
Projekty
Zgłoszenie
#mobilityweek
POLICJA INFORMUJE! OSTRZEGA! RADZI!
Bezpieczny przystanek

Newsletter

aktualności   przetargi

Poradnik

Pamiętaj, że...

 1. Wejście przednim pomostem przeznaczone jest przede wszystkim dla osób z widoczną dysfunkcją narządu ruchu i/lub wzroku oraz osób starszych.
 2. W czasie wsiadania /wysiadania z małym dzieckiem należy zawsze trzymać je za rękę. W przeciwnym wypadku dziecko może zostać niezauważone przez kierowcę w lusterku.
 3. Po usłyszeniu sygnału nie należy wsiadać/wysiadać do/z autobusu.
 4. W czasie kupowania biletu z automatu, a następnie kasowania go należy zawsze drugą ręką przytrzymać się za poręcz lub poprosić  o asekurację współpasażera.
 5. Nie wolno stać na przednim pomoście, gdyż ogranicza to widoczność kierowcy i stwarza zagrożenie zdrowia/życia w chwili konieczności nagłego hamowania pojazdu.
 6. W czasie jazdy autobusem nie wolno opierać się o drzwi.
 7. Nie należy pozwalać małemu dziecku na stanie przy siedzeniach znajdujących się koło drzwi. Niezauważone, może zostać uderzone drzwiami podczas ich otwierania lub „przyciśnięte" przez wysiadających pasażerów.
 8. W czasie jazdy autobusu należy zadbać o bezpieczeństwo własne, a nie o zakupy trzymane w obu rękach.
 9. Przygotowując się do wyjścia z autobusu należy zawsze trzymać się poręczy, zwłaszcza gdy kierowca podjeżdża na przystanek.

...oraz pamiętaj, że:

 1. Kierowca ruszając z przystanku, po zamknięciu drzwi, MUSI skupić się na bezpiecznym włączeniu pojazdu do ponownego ruchu, czyli obserwacji jezdni od lewej strony (lewe lusterko) - może więc nie zauważyć osób dobiegających do pojazdu!!!
 2. W prawym lusterku kierowca ma ograniczoną widoczność maksymalnie do 1m od bocznej ściany pojazdu, dlatego pasażer znajdujący się poza tym polem widzenia może zostać niezauważony!!!powrót»

© 2020. All rights reserved.   |   Mapa serwisu  |  Stronę odwiedzono 20170 razy