Informujemy, że nasza strona używa plików cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na powyższe powinieneś dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki.Zamknij

home  |   |  Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Historia Działalność Cennik Punkty sprzedaży biletów Kary Tabor Wykaz linii autobusowych Wykaz automatów Regulamin przewozów
Auto-Serwis Reklama
Pliki do ściągnięcia Polecamy Wyróżnienia i nagrody Galeria
Nowy rozkład jazdy 2009
Osoby niepełnosprawne Dziecko w wózku Pamiętaj, że...
Środa, 19 czerwca 2019 r.
Rozmiar czcionki: A A A

Jesteś w: strona główna / aktualności

Rozkład jazdy MZK
Aplikacje mobilne
Interaktywna mapa
Plan Komunikacji Miejskiej


Nawigacja w komunikacji miejskiej
Bilety miejskie w aplikacji
E-bilet
Projekty
Zgłoszenie
#mobilityweek
POLICJA INFORMUJE! OSTRZEGA! RADZI!
Bezpieczny przystanek

Newsletter

aktualności   przetargi

Aktualności

2019-03-26
Zmiany od 1 kwietnia 2019 r.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że z dniem 1 kwietnia 2019 realizując ustalenia z Urzędem Miasta zostają wprowadzone następujące zmiany w ofercie przewozowej:


I. Zmiany w trasach i rozkładach jazdy:


·  Autobusy linii nr 30 będą kursowały na skróconej trasie:


DWORZEC GŁÓWNY – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Dąbrówki – Długa – al. Konstytucji 3 Maja – Wrocławska – Racula – DRZONKÓW (wybrane kursy: Sucha – ŁUGOWO lub Zatonie – BARCIKOWICE)

Skrócenie trasy linii nr 30 do pętli Dworzec Główny pozwoli na poprawę jej punktualności. Dodatkowo w dni robocze pomiędzy kursami o godz. 15:11 i 15:41 z przystanku Dworzec Główny
w kierunku Drzonkowa zostaje uruchomiony dodatkowy kurs o godz. 15:26 obsługiwany autobusem przegubowym.

Dla zachowania dotychczasowego poziomu obsługi osiedla Zdrojowego do jego obsługi zostaną skierowane autobusy linii nr 44, których trasa od ulicy Sulechowskiej zostanie wydłużona do ulicy Batorego. Autobusy linii nr 44 wspólnie z autobusami linii nr 5 z osiedla Zdrojowego będą odjeżdżały na przemian co 15 minut.

 

·  Nowa trasa linii nr 44 w obu kierunkach:


BATOREGO – Trasa Północna – Mechaników – Os. Zdrojowe – Ruczajowa – Sulechowska – Staszica – Dworzec Główny – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Dąbrówki – Łużycka – Wyszyńskiego – Botaniczna – Nowojędrzychowska – Liliowa – Os. Kwiatowe – Mieczykowa – Funka – Jędrzychowska – JĘDRZYCHÓW

Autobusy  linii nr 44 jadąc w kierunku Jędrzychowa po obsłużeniu przystanku Nowojędrzychowska pojadą do ulicy Mieczykowej, gdzie zatrzymają się za skrzyżowaniem z ulicą Stokrotkową na nowym przystanku (w odległości około 70 metrów od obecnego przystanku „Wronia”, który zostanie zlikwidowany).  Po obsłużeniu przystanków „Stokrotkowa”,  „Mieczykowa”, „Os. Kwiatowe” i „Liliowa” skręcą ponownie w ulicę Nowojędrzychowską i przez ulicę Funka dojadą do pętli w Jędrzychowie. W kierunku centrum zamiast na przystanku „Wronia” zatrzymają się na nowym przystanku zlokalizowanym za ulicą Stokrotkową. Przystanki „Stokrotkowa” „Mieczykowa”, „Os. Kwiatowe” i „Liliowa” będą przystankami obowiązującymi w obu kierunkach.

Ponadto zostaną  wprowadzone korekty w rozkładach jazdy linii nr  5, 6, 10 i 21.

 

II.  Zwiększenie obsługi Parku Technologicznego w Nowym Kisielinie:


Autobusy linii nr 25 realizujące kursy przez Park Technologiczny obsłużą dodatkowo przystanki Nowy Kisielin Panattoni oraz Nowy Kisielin Rozwojowa, natomiast autobusy linii nr 26 pomiędzy tymi przystankami zajadą dodatkowo na nową pętlę i zatrzymają się na nowym przystanku Nowy Kisielin Spinko. Zwiększy się również ilość kursów realizowanych przez strefę
w dni robocze i w soboty, a także zostaną uruchomione kursy w niedziele i święta.

Ponadto na wnioski pasażerów autobus linii nr 25 zamiast o godz. 5:15 z przystanku Chemiczna rozpocznie kurs  o godz. 5:13 z pętli przy ulicy Wyczółkowskiego.

 

III.  Obsługa działek w Jędrzychowie:


Podobnie jak w roku ubiegłym roku wybrane kursy autobusów linii nr 1 i 9 oznaczone
w rozkładzie jazdy literą „A”  będą zajeżdżały w obu kierunkach na pętlę Jędrzychów działki kończąc i rozpoczynając trasę na pętli w Jędrzychowie.

 

Wprowadzane od 1 kwietnia zmiany wraz z uruchomieniem kolejnych stacji szybkiego ładowania na pętlach pozwolą na zwiększenie ilości autobusów elektrycznych w ruchu, co znacznie wpłynie na poprawę komfortu podróży, a także pozwoli na wycofanie z eksploatacji najstarszych pojazdów.

Nowy rozkład jazdy będzie dostępny w internecie od 28 marca. Tabliczki z datą obowiązywania od 01.04.2019 r. będą umieszczane na przystankach w ostatnich dniach miesiąca.

 

Informacje o kursowaniu autobusów można uzyskać pod numerem telefonu 68-45-20-450 wew. 43 w godzinach od 7.00 do 14.30 lub na stronie internetowej pod adresem www.mzk.zgora.pl.
powrót»

© 2019. All rights reserved.   |   Mapa serwisu  |  Stronę odwiedzono 4768 razy