Zagrożenie koronawirusem - podjęte działania - Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Biuletyn Informacji Publicznej MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze

Zagrożenie koronawirusem - podjęte działania

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w związku z obecną sytuacją dotyczącą zagrożenia koronawirusem w Zakładzie zostały podjęte następujące działania:

  • Systematycznie do przecierania autobusów używane są płyny dezynfekujące. Przeciera się wszystkie poręcze, kasowniki, automaty, przyciski i inne elementy których dotykają pasażerowie.Wnętrza autobusów są ozonowane.
  • W autobusach na przednim pomoście została wyznaczona specjalna strefa, w której nie mogą przebywać pasażerowie. W związku z powyższym czasowo zostały wyłączone pierwsze drzwi.
  • Wyłączona została funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Kierowcy autobusów sami otwierają drzwi przewietrzając pojazdy na przystankach. Wietrzenie pojazdów odbywa się także na pętlach.
  • W trosce o bezpieczeństwo pasażerów do odwołania zamknięte zostają poczekalnie na terenie Centrum Przesiadkowego.
  • Od poniedziałku 16 marca w punkcie sprzedaży biletów możliwa będzie tylko płatność bezgotówkowa.
  • Do obsługi linii kierowane są w miarę możliwości autobusy przegubowe, wielkopojemne, a najbardziej obciążone kursy są wspomagane dodatkowymi autobusami
  • Na bieżąco informujemy Pasażerów za pomocą tablic informacji pasażerskiej i plakatów w autobusach o wprowadzonych przez Władze Państwowe ograniczeniach dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń - które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Jakdojade Zielona Góra
Oferta pracy
EUROPEAN MOBILITY WEEK
Jesteś świadkiem wandalizmu?
Jesteś świadkiem wandalizmu? NIE CZEKAJ!
tel. 68 196 51
Chcesz złożyć reklamację?
Chcesz złożyć reklamację? Dzwoń lub pisz:
tel. 68 45 20 454
Zielonogórska Policja
Zielonogórska Policja i Miejski Zakład Komunikacji
Informuje! Ostrzega! Radzi!

Znajdź nas

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Chemiczna 8
65-713 Zielona Góra

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu